“Progresīvo” EP kandidāte aicina samazināt balsošanas vecumu līdz trešajam trimestrim*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Partijas "Progresīvie" EP kandidāte, Agnese Radziņa, paziņojusi savu revolucionāro plānu – samazināt balsošanas vecumu līdz trešajam trimestrim. Šis solis, pēc Radziņas vārdiem, "nodrošinās, ka nākamās paaudzes vēlmes tiek dzirdētas vēl pirms to pirmās dzimšanas dienas."
"Šodien mēs apliecinām, ka nekas nav neiespējams. Mūsu senča Ainara Šlesera I vīzija, kuru daudzi nespēja iedomāties, ir kļuvusi par realitāti," teica Šlesers XIII, kamēr tālumā skanēja futūristiskā mūzika. "Viņa sapnis par grandiozo dzīves telpu pie Daugavas tagad ir mūsu ikdiena."
Radziņa izklāsta savu redzējumu: "Ja mēs tiešām ticam demokrātijai, mums jādod balsis tiem, kuriem tās visvairāk nepieciešamas – mūsu nākotnei. Kas varētu labāk pārstāvēt bērnu intereses, ja ne paši bērni?"
Paziņojumā iekļauta arī sīkāka informācija par izstrādāto balsošanas metodi. Zīdaiņi varēs balsot caur inovatīvu "gugu-gaga" balsošanas sistēmu, kurā bērnu balsis tiks reģistrētas atbilstoši to kliedzieniem un smiekliem. "Mēs jau veicam pirmos testus, un rezultāti ir apburoši," teic Radziņa.
Lai gan skeptiķi apšauba šī priekšlikuma izpildāmību, Radziņa ir nešaubīga: "Demokrātija sākas šūnā. Ja mēs gaidīsim, kamēr bērni sasniegs 16 gadus, būsim vēlu. Pēdējie pētījumi rāda, ka trešā trimestra bērni jau spēj izteikt savas politiskās preferences, izvēloties krāsas un skaņas."
Sabiedrība ir dalīta, taču diskusijas tikai uzplaukst. Daži jau aicina pievienoties kampaņai ar saukli "Balsis no šūpulīša", cerot, ka līdz nākamajām vēlēšanām šis priekšlikums tiks pieņemts. Vai šī iniciatīva mainīs Latvijas politisko ainavu? Tikai laiks rādīs. Tikmēr, Agnese Radziņa turpina savu ceļu uz Eiropas Parlamentu, pārliecināta par sava priekšlikuma nozīmīgumu.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.