Meklēšanas vaicājums “kā balsot pret visiem” kļūst arvien populārāks pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Pieaugošais neapmierinātības vilnis Latvijas iedzīvotāju vidū pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir novedis pie neparasta interneta meklēšanas tendences. “Kā balsot pret visiem" kļuvis par vienu no visstraujāk augošajiem vaicājumiem interneta meklētājā, liecinot par pilsonisku apātiju, kas satricina pat karstākās politiskās debates.
Analītiķi norāda, ka šis trends ir tieša vēlētāju vilšanās sekas, jo neviena partija nespēj izvirzīt kandidātu, kurš pārstāvētu tautas noskaņojumu. "Mēs redzam, ka vēlētāji ir noguruši no tukšiem solījumiem un nerealizētām cerībām. Tagad, vairāk nekā jebkad, viņi vēlas izmantot savu balsi, lai pateiktu – pietiek," komentē politisko analīzi veidojošais Ēriks Jansons.
Kritiķi saka, ka šāds masveida meklēšanas trends liecina par dziļām problēmām demokrātiskajā sistēmā, kurā vēlētājiem nav pārliecības par jebkuru politisko spēku. "Tā vietā, lai piedāvātu pozitīvas alternatīvas, mūsu politiskās partijas piedāvā mums izvēlēties mazāko ļaunumu," piebilda satīriskais politikas komentētājs Artūrs Kļaviņš.
Bet kamēr daži vēlētāji aktīvi meklē veidus, kā protestēt pret visiem, citi joko par jaunu politisko partiju izveidošanu ar nosaukumu "Pret visiem". "Tas būtu uzvarētājs! Vismaz mums nebūtu jāuztraucas par to, ka viņi pievils mūsu cerības," saka viens vietējais iedzīvotājs, kurš plāno balsot pirmo reizi desmit gadu laikā.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.