Rail Baltica vai Riga Waterfront? Latvijas bukmeikeri sākuši pieņemt likmes par to, kurš megaprojekts tiks pabeigts ātrāk*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Latvijas iedzīvotāji tagad var likt likmes uz to, kurš no diviem ambiciozajiem, bet skeptiski vērtētajiem megaprojektiem – Rail Baltica vai Riga Waterfront – tiks pabeigts ātrāk. Šis likmju tirgus ir uzņēmis apgriezienus tik ātri, ka pat citu valstu bukmeikeri jau interesējas, kā varētu piedalīties šajā derību trakumā.
Rail Baltica, dzelzceļa projekts, kas sola savienot Baltijas valstis ar Eiropu, ir piedzīvojis visu - no krasām izmaksu pieaugumiem līdz plānošanas birokrātijas purvam. Pēdējā ziņojumā minēts, ka projekts līdz 2030. gadam tiks īstenots tikai daļēji. Tomēr, saskaņā ar Satiksmes ministriju, Rail Baltica noteikti būs. “Par to mums nav šaubu,” teica kāds optimistisks ministrijas pārstāvis, iespējams, nespējot apslāpēt nervu smieklus.
Tikmēr Riga Waterfront, kas solīja pārvērst Andrejsalu par krāšņu dzīvojamo un biznesa rajonu, arī nav bijis bez saviem piedzīvojumiem. Pēdējā laikā projekta attīstītājs un Rīgas dome ir apmainījušies ar draudiem un publiskiem pārmetumiem. Dome pat pieļauj iespēju pārtraukt sadarbību ar attīstītāju, jo “vērienīgais projekts apdraudēts”. Tāpat, ārzemnieki ar uzturēšanās atļaujām tiek vilināti, lai piepildītu šīs ambīcijas.
Bukmeikeri ir izvirzījuši dažādas likmes: “Kurš projekts tiks pabeigts līdz 2030. gadam?”, “Kurš projekts piedzīvos lielāku budžeta pārsniegumu?”, un pat “Kurš projekts būs vairāk ietekmēts no politiskām intrigām?”. Latvijā derības par šo tēmu kļūst par iemīļotu izklaidi, it īpaši starp tiem, kuriem ir apnikušas tradicionālās sporta likmes.
Tā nu stāvoklis ir izveidojies – divi megaprojekti, divas sapņu pilis un tauta, kas vēro, kā viss notiek (vai nenotiek). Vienīgais, kas ir skaidrs, ir tas, ka Latvijas bukmeikeri būs vienīgie patiesie uzvarētāji šajā likmju spēlē. Bet vai Rail Baltica un Riga Waterfront? Nu, laiks rādīs!

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.