SKDS pētījums: 95% no Latvijas pusaudžiem vēlas kļūt par maksātnespējas administratoriem

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Jaunākais SKDS pētījums atklāj, ka 95% no Latvijas pusaudžiem tagad sapņo par karjeru maksātnespējas administratora amatā, pārspējot tādus ierastus jauniešu izvēles kā TikTok zvaigzne, futbolists vai pat valsts prezidents.
"Es vienmēr esmu gribējis būt futbolists," teica 15 gadus vecs Jānis. "Bet, kad es uzzināju, cik daudz naudas maksātnespējas administratori pelna, es nomainīju savu sapņu. Kurš gribētu spēlēt futbolu, kad tu vari nopelnīt 14 reizes vairāk nekā valsts prezidents, nedarot gandrīz neko?"
Šis pētījums seko ziņām, ka PNB bankas maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš ir kļuvis par vislabāk pelnošo valsts amatpersonu, nopelnot vidēji 109 000 eiro mēnesī. Šie skaitļi ir radījuši vilni jauniešu, kuri tagad redz maksātnespējas administratora amatu kā ceļu uz bagātību.
"Es nezināju, ka maksātnespējas administrators varētu būt tik ienesīgs darbs," teica 16 gadus veca Laura. "Es domāju, ka man būs jāmācās programmēšana vai jākļūst par influenceri, lai nopelnītu tik daudz nauda."
Valsts lielākās augstskolas jau ir sākušas gatavot speciālas fakultātes maksātnespējas administratora profesijas apguvei. Atliek tikai saprast, kādas disciplīnas iekļaut mācību programmā, jo neviens īsti nezina, ar ko nodarbojas maksātnespējas administratori.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.