Pie Ministru Kabineta ēkas izveidojusies rinda: simtiem nekompetentu uzņēmēju vēlas saņemt valsts finansējumu zaudējumu segšanai*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Pie Latvijas Ministru kabineta ēkas, Brīvības bulvārī 36, šovakar ir vērojama interesanta aina. Simtiem nekompetentu uzņēmēju ir izveidojuši garu rindu, cerot saņemt valsts finansējumu, lai segtu savus uzņēmumu zaudējumus — gluži kā to nesen izdarīja "airBaltic".
"Ja "airBaltic" var, kāpēc gan mēs nevarētu?" retoriski vaicā Kristaps, kurš vada neveiksmīgu piepūšamo batutu biznesu "Lēkā vesels". "Es ieguldīju visu savu naudu, kad pandēmija piespieda visus palikt mājās, un tagad esmu bankrotējis. Esmu pārliecināts, ka pie tā nav vainīga mana vadības kvalitāte, bet gan ārējie apstākļi. Manuprāt, valdībai būtu jāsedz mani zaudējumi."
Kristapa stāsts ir tikai viens no daudzajiem. Viņam blakus stāv Madara, kas pirms diviem gadiem uzsāka vegānu suši restorānu “Zaļais rullis” Abavā, kur lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka suši ir tikai "svaigi noķerta zivs". "Es vienkārši nesaprotu, kāpēc cilvēki negribēja ēst tofu ar jūras aļģēm," žēlojas Madara. "Tā taču ir nākotnes pārtika! Bet tagad esmu šeit, lai lūgtu valdībai segt manu neveiksmīgo ieguldījumu."
Ministru prezidente Evika Siliņa, jautāta par šo jauno "valsts finansējuma programmu", tikai pasmaidīja un sacīja: "Mēs vienmēr esam atbalstījuši inovācijas un uzņēmējdarbību. Ja mēs varam atbalstīt uzņēmumus, kas cieš zaudējumus, kāpēc gan nepalīdzēt arī tiem, kas vispār nav spējuši piecelties uz kājām?"
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis, kurš nesen nāca klajā ar plānu "Investē nākotnē — glāb neveiksmi šodien", aizstāvēja jauno iniciatīvu. "Mēs vienkārši turpinām to, ko esam sākuši. Ja mēs varam glābt "airBaltic", mēs varam glābt arī Madaras suši biznesu," viņš skaidroja. "Tas ir tikai loģiski — valsts vienmēr ir gatava palīdzēt tiem, kas zina, kā zaudēt lielu naudu."
Satiksmes ministrs Kaspars Briškens savukārt piebilda: "airBaltic" gadījumā tas nebija tikai par zaudējumu segšanu, bet arī par Latvijas ekonomikas stiprināšanu. Vai Madara un viņas tofu suši arī ir ekonomikas stiprināšanas jautājums? Tas mums vēl būs jānoskaidro."
Tikmēr pie Ministru kabineta ēkas rindā stāv citi uzņēmēji, piemēram, Andris, kurš cenšas atgūt zaudējumus no neveiksmīgā projekta "Gultas saldētavā", un Māris, kurš pirms pieciem gadiem uzsāka uzņēmumu "Digitālās disketes", nespējot saprast, kāpēc viņa produkts nekad neguva piekrišanu.

Latvijas sabiedrība tagad ar interesi vēro, vai valsts tiešām kļūs par nacionālo "zaudējumu banku", gatavu segt jebkuru neveiksmīgu biznesa ideju, kas uzrodas pie Ministru kabineta durvīm.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.