Antropologi spēcīgi iebilst pret jaunajiem drošības pasākumiem velosipēdistiem un elektroskrejriteņu vadītājiem: “Šie noteikumi traucēs Dabiskajai atlasei”*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Antropologi apgalvo, ka jaunie drošības noteikumi Latvijā varētu traucēt dabiskajai atlasei, radot mākslīgus drošības tīklus, kas varētu palielināt mazāk gudru indivīdu izdzīvošanas un reproduktīvās iespējas.
Dr. Jānis Zinātnieks, antropologs no Latvijas Universitātes, apgalvo, ka "vēsturiski cilvēki, kuri ir mazāk inteliģenti nekā citi, ir bijuši mazāk izdzīvojuši un reproduktīvi veiksmīgi. Šie jaunie noteikumi radīs mākslīgus drošības tīklus, kas, iespējams, novedīs pie tā, ka mazāk gudri cilvēki vairojas vairāk, tādējādi padarot nācijas iedzīvotājus mazāk gudrus."
Jaunie noteikumi, kas paredz obligātu ķiveres valkāšanu un vadītāja tiesību prasību elektroskrejriteņu braucējiem, varētu radīt sabiedrību, kurā mazāk gudri indivīdi varētu izdzīvot un vairoties vairāk nekā viņu gudrākie līdzgaitnieki. "Šie noteikumi ir pretrunā ar dabisko atlasi," teica Dr. Zinātnieks. "Mēs riskējam radīt sabiedrību, kurā mazāk gudri indivīdi ir pārāk aizsargāti, lai izdzīvotu un vairojas, kas varētu noved pie nācijas intelekta samazināšanās."
Šie komentāri ir izraisījuši plašas debates par to, vai drošības noteikumiem vajadzētu ņemt vērā dabisko atlasi, vai arī mums vajadzētu koncentrēties uz cilvēku dzīvību aizsardzību, neatkarīgi no to intelekta līmeņa.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.