Pētījums: Vairāk nekā 30% sirdslēkmes izraisa e-pasta paziņojumi no VID*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas nodaļas vadītājs Dr. Ārstnieks ir nesen publicējis šokējošu ziņojumu, kas apgalvo, ka vairāk nekā 30% sirdslēkmes Latvijā izraisa e-pasta paziņojumi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID).
Sīkāk izpētot, pētnieki atklāja, ka cilvēki, kuri regulāri saņem VID e-pastus, izjūt ne tikai pieaugošu trauksmi, bet arī nopietnus veselības riskus. Tie ietver augstu asinsspiedienu, sirdsdarbības traucējumus un pat sirdslēkmes.
„Mēs redzējām tendenci, ka katru reizi, kad cilvēki saņēma paziņojumu no VID, viņu pulss palielinājās līdz bīstamiem līmeņiem,” teica Dr. Ārstnieks. „Kādēļ tas notiek? Varbūt tas ir saistīts ar tādām baismīgām frāzēm kā 'nodokļu audits' vai 'finanšu pārbaude'. VID e-pasti ir izrādījušies bīstamāki par smēķēšanu, taukainu ēdienu un pat stresu darbā.”
Aptaujas, veiktas vidēji vecuma nodokļu maksātājiem, liecina, ka daudzi cilvēki jūtas apdraudēti, saņemot e-pastu ar VID nosaukumu uz tā. Viens no respondentiem teica: „Es vienmēr jūtos kā uz adatu spilveniem, atverot VID e-pastu. Man tā ir kā adrenalīna injekcija.”
Valsts ieņēmumu dienests atsakās komentēt šo situāciju.
Dr. Ārstnieks ir ierosinājis ieviest īpašu brīdinājuma etiķeti uz VID e-pasta paziņojumiem, līdzīgi kā uz cigarešu pakām, lai informētu cilvēkus par iespējamiem veselības riskiem. „Mums ir jārīkojas tūlīt,” teica Ārstnieks, „šī situācija var izraisīt tik daudz nevajadzīgu ciešanu.”
Latvijas sabiedrība, šķiet, ir pievienojusies šim aicinājumam ar balsstiesību petīciju, kas lūdz VID izmainīt savu komunikācijas pieeju. Tā kā VID šķiet apņēmies saglabāt pašreizējo sistēmu, šķiet, ka jautājums par to, vai e-pasti no VID tiešām ir bīstami cilvēku veselībai, turpinās izraisīt strīdus un diskusijas tuvākajā nākotnē.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.