"Virspeļņas nodokļa ieviešana nosmacēs visu finanšu nozari," sacīja Latvijas Banku asociācijas pārstāvis, paralēli ziņojot, ka Latvijas banku peļņa šogad pieaugusi 2,6 reizes*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Latvijas Banku asociācijas pārstāvis brīdina par katastrofālām sekām, ja tiks ieviests virspeļņas nodoklis, neskatoties uz to, ka banku peļņa šogad ir pieaugusi par 2,6 reizēm. Asociācija joprojām apgalvo, ka "virspeļņa" ir tikai mīts.
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens, kurš rosināja diskusiju par virspeļņas nodokli, saņēma banku asociācijas vēstuli, kurā tika teikts: "Mēs esam tikai vienkāršas, godīgas finanšu iestādes. Šie rekordlielie peļņas apjomi ir tikai 'optiskā ilūzija', radīta, lai novērst uzmanību no mūsu ciešanām."
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks piebilda, ka, lai gan virspeļņas nodoklis varētu būt viens no risinājumiem, bankas jau ir izstrādājušas vairākas alternatīvas. "Mēs esam izvērtējuši iespēju ieguldīt šo peļņu jaunās, vēl neizdomātās finanšu shēmās, lai izvairītos no jebkādiem nodokļiem," teica Kazāks.
Tātad, kamēr valdība apsver nodokļa ieviešanas iespējas, bankas jau ir gatavas izmantot visus pieejamos argumentus, lai izvairītos no šī finansiālā sloga. "Ja jūs uzskatāt, ka mēs pelnām pārāk daudz, jūs vienkārši nesaprotat, cik dārgi ir uzturēt šīs milzīgās ēkas un algot šos daudzos darbiniekus," piebilda banku asociācijas pārstāvis, smejoties par valdības naivitāti.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.