Pētījums: Latvieši labprāt atbild uz telefonkrāpnieku zvaniem nekā uz zvaniem no sava ģimenes ārsta*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Jaunākais pētījums parāda, ka Latvijas iedzīvotāji ir gatavi izlietot savu laiku un naudu, lai atbildētu uz aizdomīgiem zvaniem no nezināmiem numuriem, bet, kad runa ir par ģimenes ārstu, viņi izvēlas ignorēt vai pat bloķēt zvanu. "Mēs esam novērojuši, ka cilvēki labprāt pārskaita tūkstošiem eiro uz šaubīgiem kontiem Nigērijā, bet, kad ģimenes ārsts piedāvā apmeklējumu plkst. 7:15 no rīta divus mēnešus no šodienas, viņi izvēlas izslēgt telefonu," saka pētījuma vadītājs Dr. Placebonis.
Ārsti ir saņēmuši miljonus eiro no valsts budžeta, lai veiktu šos zvanus, bet pacienti bieži vien atteicas no piedāvātās palīdzības. "Mēs esam sasnieguši jaunu zemāko punktu. Cilvēki labāk uzticas telefonkrāpniekiem, kas piedāvā 'bezmaksas' kriptovalūtas ieguldījumus, nekā ārstiem, kuri piedāvā bezmaksas profilaktiskos apskates," piebilst Dr. Placebonis.
Telefonkrāpnieki ir kļuvuši aizvien izgudrojošāki, izmantojot emocionālo spiedienu un pat iesaistot bērnus savos plānos. "Ja jūs domājat, ka jūsu ģimenes ārsts ir uzkrītošs, pagaidiet, līdz jūs saņemsiet zvanu no kāda, kas apgalvo, ka ir jūsu pazudušais dēls no Nigērijas," smej Dr. Placebonis.
Pētījuma secinājums ir skaidrs: Latvijas iedzīvotājiem ir jāpārskata savas prioritātes. "Ja jūs nevēlaties, lai jūsu ārsts jūs zvana, labāk iemācieties atšķirt ārstu no krāpnieka. Vai arī vienkārši pieņemiet to zvanu. Varbūt jūs uzzināsiet kaut ko jaunu par sevi, piemēram, ka jums patiešām ir nepieciešams ārsts," noslēdz Dr. Placebonis.
Aizdomīgi, ka summas, kuras Latvijas ģimenes ārsti saņem no valsts budžeta, lai zvanītu saviem pacientiem, un tās, kuras izkrāpj telefonkrāpnieki, ir gandrīz vienādas. Pēc Finanšu nozares asociācijas datiem, šogad pirmajos sešos mēnešos no Latvijas iedzīvotājiem izkrāpti 5,075 miljoni eiro; savukārt, lai līdz gada beigām prakses varētu organizēt savu darbu un individuāli uzrunāt šos pacientus ierasties uz apskati ģimenes ārstu praksēm novirzīti 5,5 miljoni eiro, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.