Ķirsis: “Jaunā ceļu infrastruktūra Rīgā padarīs pārcelšanos no galvaspilsētas vēl vienkāršāk”*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Pārsteidzot gan satiksmes ekspertus, gan pilsētas plānotājus, Rīgas mērs Vilnis Ķirsis nesen atklāja grandiozu plānu par jauno ceļu infrastruktūru, kas, viņaprāt, "padarīs pārcelšanos no Rīgas nebijuši vienkāršu", ņemot vērā pastāvīgo iedzīvotāju skaita samazinājumu.
"Kāpēc gan neveidot infrastruktūru, kas atvieglo pilsētas pamešanu?" retoriski jautāja Ķirsis, piebilstot, ka jaunā A5 šoseja ar četrām joslām būs kā dāvana tiem, kas vēlas aizmukt no galvaspilsētas. "Mērķis ir pārvērst Rīgu par līderi ātrās aiziešanas nozīmē."
Projektā ietilpst arī jauns divlīmeņu krustojums pie Kekavas apvedceļa, ko Ķirsis aprakstīja kā "ceļu uz brīvību" pilsētas centrā dzīvojošajiem. "Tagad pat tie, kas dzīvo pašā Rīgas sirdī, varēs to pamest bez liekas vilcināšanās," teica mērs.
Vienkāršais iedzīvotājs, kas sastapts pa ceļam uz darbu, pauda sajūsmu: "Beidzot varēšu aizbraukt uz Jūrmalu bez rindām. Varbūt tur arī palikšu."
Satiksmes eksperti ir apjukuši, bet vienlaikus atzīst, ka šāda pieeja ir unikāla. "Parasti pilsētas cenšas piesaistīt iedzīvotājus, bet šeit ir tieši pretēji - tiek piedāvāta iespēja atbrīvoties no Rīgas," teica viens no viņiem.
Kopš 2000. gada Rīgas iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 16%, sasniedzot aptuveni 621 tūkstošus. Šis demogrāfiskais izaicinājums ir radījis unikālu situāciju, kurā pilsēta pielāgojas iedzīvotāju skaita mazināšanās tendencēm.
"Mums jāskatās uz situāciju ar optimismu," noslēdza Ķirsis. "Ja cilvēki vēlas doties prom, mēs viņiem to atvieglot. Tā ir mūsu pieeja viesmīlībai.

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.