“Pašreizējās problēmas ir sekas kolosālām kļūdām stratēģijas izstrādē un visa projekta attīstībā” – satiksmes ministrs Kaspars Briškens (bijušais «Rail Baltica» valdes loceklis un stratēģijas un attīstības nodaļas vadītājs)*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens, kurš pirms pievienošanās valdībai vairāk nekā astoņus gadus pavada, izstrādājot stratēģiju lielajam «Rail Baltica» projektam, atklāja, ka pašreizējās problēmas projekta īstenošanā ir "kolosālu kļūdu" sekas, kas radušās projekta stratēģijas izstrādes un attīstības fāzē.
"Es vienmēr esmu ticējis, ka manas kļūdas ir mazas un nemanāmas," sacīja Briškens. "Bet, izrādās, ka, ja tu esi pietiekami radošs, pat nelielas kļūdiņas var izaudzēt par milzīgām problēmām." Briškens atzīmēja, ka projekta izmaksas ir pieaugušas līdz "nedaudz vairāk" nekā bija plānots, kas pēc viņa teiktā ir "tāpat kā manā mājsaimniecībā – mēs vienmēr plānojam, bet galu galā iztērējam vairāk"​​.
Ministrs skaidroja, ka ir izstrādāti vairāki scenāriji, lai ietaupītu naudu un laiku, tostarp viens, kurā «Rail Baltica» vilciens brauc garām Rīgai. "Tas ir līdzīgi kā pateikt, ka tev ir lieliska automašīna, bet tai nav riepu. Tas izskatās labi, bet nekur netiek," teica Briškens smejot​​.
Briškens arī uzsvēra savu apņemšanos nodrošināt, ka Rīga tiek pilnvērtīgi integrēta projektā. "Man kā ministram ir svarīgi, lai mūsu galvaspilsēta būtu savienota ar šo projektu, tāpat kā ir svarīgi, lai mana kafijas krūze būtu savienota ar manu muti katru rītu," viņš sacīja​​.
Projekta nākotne paliek neskaidra, bet Briškens ir optimistisks: "Ja mēs esam spējuši izstrādāt septiņus scenārijus, mēs varam izstrādāt vēl septiņus. Galu galā, ko gan varētu nozīmēt vēl daži miljardi, ja mēs jau esam tik tālu?" jokoja Briškens. "Galvenais, lai mēs nepazaudētu humoru, pat ja pazaudējam naudu."

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.