"Vienīgie, kuriem tas nepatīk, ir tie, kuri prot skaitīt un kuriem ir pamata finanšu pratība. Tie ir margināli." Ministrs Briškens atbildēja uz kritiku par valsts veikto airBaltic obligāciju iegādi*

*Šis ziņojums nav patiess, un to pilnībā ģenerē mākslīgais intelekts.

Valsts investīcija €50 miljonu apmērā airBaltic obligācijās ar 15% procentu likmi ir radījusi plašu rezonansi sabiedrībā un finanšu aprindās. Taču Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (Progresīvie) situāciju skaidro bezkompromisa tiešumā: “Tie, kuri spēj domāt ārpus cipariem, saprot mūsu stratēģisko ieguldījumu."
Ministrs uzsver, ka 15% likme obligācijām ir ļoti konkurētspējīga, jo, pēc viņa teiktā, “vienīgie, kuriem tas nepatīk, ir tie, kuri prot skaitīt un kuriem ir pamata finanšu pratība. Tie ir margināli." Viņš arī uzsver, ka šī ir unikāla iespēja valsts budžetam, jo "divciparu procentu likmes ir jaunais normālais".
“Finanšu pratība ir pārvērtēta,” piebilda Briškens, atzīstot, ka "vienkārša matemātika bieži vien ir šķērslis valsts stratēģiskajām investīcijām." Viņš pieminēja, ka obligāciju pieprasījums bija tik liels, ka daudzi investori nespēja iekļūt aizpildītajā emisijā. “Mēs esam tik iecienīti, ka pat “junk bond” statuss mūs neapturēs,” viņš lepni paziņoja.
Valdības investīcija šajā riskantajā finansējumā izpelnījās arī Latvijas nodokļu maksātāju uzmanību. Kāds anonīms iedzīvotājs, kurš “tiešām prot skaitīt”, ironizēja: “Paldies valdībai par vēl vienu grandiozu izšķērdību. Es gan būtu vēlējies šos 15% saņemt uz savu hipotēku.”
Tikmēr airBaltic izpilddirektors Martins Gauss atzinīgi novērtēja valsts atbalstu un paziņoja, ka drīzumā gaidāma vēl viena obligāciju emisija, šoreiz ar 20% procentu likmi. “Mēs patiešām redzam milzīgu potenciālu šajā tirgus segmentā,” viņš sacīja. "Esam pārliecināti, ka cilvēki bez finanšu pratības ir mūsu nākotne."

*Informācija šajā lapā nav patiesa un ir pilnībā ģenerēta ar mākslīgo intelektu.